Inicjatorką pierwszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Polsce założonego w Warszawie
w 1975 r. była prof. Halina Szwarc. Aktualnie zaś funkcjonuje już 525 UTW i liczba ta stale rośnie.
Dołączyliśmy do tego zacnego grona 14 listopada 2011r.z inicjatywy wójta Zbigniewa Strączka
i posłanki na Sejm RP Elżbiety Achinger. Powołane do życia UTW spełnia formułę działalności edukacyjnej, która przyczynia się do zaspokajania takich potrzeb seniorów, jak: samokształcenie, poszerzanie wiedzy i umiejętności, wypełnienie wolnego czasu, stymulacja psychiczna i fizyczna, a często realizacja młodzieńczych marzeń. Kształcenie otwarte w ramach UTW przybiera zróżnicowane formy, poczynając od organizacji warsztatów, seminariów, kursów komputerowych, kończąc na wizytach w teatrach i na koncertach. Zależy nam by przyczyniać się do rozwoju postrzegania seniorów jako ludzi aktywnych i ciekawych świata w odbiorze społecznym. Angażujemy naszych słuchaczy w aktywność sportową i turystyczną oraz w działania na rzecz otaczającego nas środowiska. Ponadto nasze UTW pełni istotną rolę w podtrzymywania więzi
i komunikacji międzyludzkiej wśród seniorów. Tworzymy żywą i aktywna grupę wsparcia. Obecnie w Polsce działające UTW zrzeszają łącznie ponad 100 tysięcy studentów. Nasze UTW zrzesza około 100 osób. Możemy poszczycić się mianem najprężniej działającego UTW na terenach gminnych w Małopolsce.
Skład Zarządu:
Prezes: Maria Chyl
Zastępca Prezesa: Ryszard Siwek
Skarbnik: Zofia Czubak
Członek Zarządu: Danuta Manowita
Sekretarz: Wanda Tyka
Rada Programowa:
Przewodniczący: Mieczysław Tyka
Zastępca Przewodniczącego: Elżbieta Kuraś
Członek Rady Programowej: Dorota Kaczmarczyk
Członek Rady Programowej: Kazimiera Włodarczyk
Członek Rady Programowej: Kazimiera Wojas
| Aktualności | O nas | Wydarzenia | Wykłady | Galeria | Kontakt |
© Stowarzyszenie Rozwoju Kłaja
2018-2023
Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych na niniejszej stronie bez zgody administratora strony jest zabronione.