Prezentacja - Księga pamiątkowa
Poniżej znajduje się prezentacja. Kliknij, aby pobrać lub otworzyć
W dniach 19 V 2024 - 2 VI 2024 Stowarzyszenie Rozwoju Kłaja zrealizowało II etap zadania "Kształtowanie nowoczesnych postaw liderskich u przedstawicieli kadry" w ramach programu ERASMUS+ Mobilność edukacyjna osób - Edukacja dorosłych. Zadanie było współfinansowane przez Unię Europejską.
Podobnie jak w pierwszym etapie realizacji zadania, również druga grupa (10 osób) wyjechała do Palermo na Sycylii. Podczas zajęć, które odbywały się w języku angielskim, uczestnicy zgłębiali różne aspekty pracy w grupach. Kluczową kwestią było to, że zespół kieruje się wspólnym celem, a skuteczni liderzy zespołu nadają priorytet temu wspólnemu celowi.
Kurs miał również na celu przekazanie uczestnikom skutecznych stylów komunikacji, podkreślając asertywność jako fundamentalną część przywództwa w grupie. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z różnego rodzaju sytuacjami, w których musieli radzić sobie z konfliktami i stresem. W ciągu dwóch tygodni grupa miała możliwość zaangażować się w zajęcia i gry na świeżym powietrzu. Doświadczenia te pozwoliły uczestnikom zastosować to czego się nauczyli o pracy zespołowej.
Celem kursu było również nauczenie różnorodnych umiejętności pracy zespołowej i przywództwa, które zapewniają dobrą wydajność zespołu.
W ramach zajęć terenowych było między innymi zwiedzanie Palermo i Cefalu oraz spotkania integracyjne z uczestnikami międzynarodowej grupy ERASMUS+.
W wolnym czasie nasza grupa wyjechała na wycieczkę, aby zobaczyć z bliska największy i najwyższy w Europie czynny wulkan - ETNA - wrażenia niezapomniane. Zwiedziliśmy również pobliską Taorminę - jedno z najpiękniejszych miasteczek we Włoszech.
Podczas pobytu zdobyliśmy nowe umiejętności, poznaliśmy trochę historii, kultury oraz kuchni Sycylii.
Dziękujemy za zorganizowanie bardzo pouczającego i interesującego wyjazdu.
Wanda Tyka
Stowarzyszenie Rozwoju Kłaja zakończyło właśnie realizację pierwszego etapu zadania pn."Kształtowanie nowoczesnych postaw liderskich u przedstawicieli kadry" realizowanego w ramach programu "Erasmus +1. Mobilność edukacyjna osób. Edukacja dorosłych", który jest współfinansowany przez Unię Europejską.
W ramach projektu pierwsza grupa (10 osób) wyjechała do Palermo leżącego na malowniczej włoskiej wyspie Sycylia. Członkowie Stowarzyszenia przez dwa tygodnie uczestniczyli w zajęciach pod tytułem "Efektywne zarządzanie organizacją". Wykłady odbywały się codziennie i były prowadzone w języku angielskim. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in.: przynależność do grupy, metody osiągania wyznaczonych celów, sposoby radzenie sobie ze stresem, zarządzanie konfliktem. Zajęcia w znacznej mierze miały formę warsztatów praktycznych zawierających elementy rywalizacji i zabawy. Część zadań należało wykonywać indywidualnie, a część w podziale na 2 lub 3 mniejsze grupy.
W ramach projektu odbyły się również dwa spacery po Palermo z przewodnikami oraz wycieczka do Cefalu. Uczestnicy szkolenia zostali także zaproszeni na dwie kolacje, w których brały udział osoby z innych krajów: Hiszpanii, Francji, Finlandii, Słowacji i Niemiec.
Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy poznali włoską kulturę, zwyczaje i kuchnię. Przyswoili sobie też wiele nowych informacji, które przydadzą im się w dalszej pracy i rozwoju.
Jadwiga Solarz
Kamila Polak
Stowarzyszenie Rozwoju Kłaja rozpoczyna realizację kolejnego projektu mobilnościowego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Projekt pn. "Kształtowanie nowoczesnych postaw liderskich u przedstawicieli kadry Stowarzyszenia Rozwoju Kłaja" jest realizowany w ramach programu Erasmus+, akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób (Edukacja dorosłych) w terminie 01.10.2023 - 30.06.2024.
Projekt kierowany jest do 20 przedstawicieli kadry zarządzającej i edukacyjnej, szkoleniowej organizacji. Uczestnicy projektu w podziale na dwie grupy wezmą udział w 10-dniowych kursach we Włoszech w terminach 08.04.2024 - 19.04.2024 (+2 dni podróży) oraz 20.05.2024 - 31.05.2024 (+2 dni podróży). Partnerem projektu jest organizacja Erasmus Learning Academy Sicilia. Tematyka kursu będzie dotyczyła efektywnego zarządzania organizacją. Uczestnicy projektu nabędą wiedzę z zakresu:
- zarządzania stresem i konfliktem w grupie,
- sposobów rozwiązywania konfliktów,
- nowoczesnych metod kształcenia osób dorosłych,
- włączenia społecznego i różnorodności w grupie,
- przeciwdziałania dyskryminacji,
- zapobiegania powstawania i utrwalania negatywnych stereotypów,
- skutecznej komunikacji i wystąpień publicznych, skutecznych metod przekazywania wiedzy,
- strategii skutecznego i efektywnego zarządzania organizacją,
Udział w projekcie Erasmus+ to także szansa na podniesienie umiejętności posługiwania się językiem angielskim, okazja do nawiązania nowych międzynarodowych kontaktów, które będą mogły zostać wykorzystane w przyszłości. Wyjazd do Włoch daje możliwość poznania innej kultury, tradycji i włoskich obyczajów, a przez to przyczynia się do wzrostu świadomości i wrażliwości międzykulturowej.
Przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju Kłaja uczestniczyli w projekcie pt. "Nowocześni seniorzy w nowoczesnym świecie" (projekt nr 2022-1-PL01-KA122-ADU-000076423). Projekt był realizowany w okresie 01.11.2022 - 30.06.2023 roku i współfinansowany przez Unię Europejską. Partnerem projektu była organizacja Knowledge, Health&Education z siedzibą w Grecji.
Uczestnicy projektu brali udział w międzynarodowym kursie z zakresu "Obsługa narzędzi ICT, mediów społecznościowych i obróbka plików multimedialnych". Kurs odbywał się w okresie 03-09.05.2023 (7 dni zajęć po 5 godzin dziennie). Z uwagi na dużą liczebność grupy - 22 osoby, uczestnicy projektu zostali podzieleni na dwie grupy po 11 osób, kurs odbywał się w godzinach rannych jak i popołudniowych. Przed wyjazdem na szkolenie wszystkie osoby biorące udział w projekcie uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego oraz zajęciach kulturowych, których celem było poznanie tradycji, zwyczajów i kultury Grecji. Odbyło się również spotkanie z panią pedagog na temat "Integracji w grupie".
Uczestnicy kursu:
- zwiększyli swoją wiedzę z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych,
- poprawili umiejętności posługiwania się programem PowerPoint, by w odpowiedni sposób wykorzystywać go do tworzenia prezentacji multimedialnych,
- poznali programy do obróbki plików multimedialnych takich jak: Snapseed, Magisto,
- zwiększyli wiedzę z zakresu mediów społecznościowych takich jak Facebook, Instgram,
- nauczyli się jak wstawiać własny elektroniczny podpis w mailu,
- zdobyli wiedzę z zakresu Google Forms i tworzenia ankiet.
Po wylądowaniu w Atenach, które przywitało nas słoneczną pogodą, ruszyliśmy na zwiedzanie. Wspięliśmy się na wzgórze Akropolu, z którego roztacza się piękny widok na miasto i starożytny stadion olimpijski. Spacerowaliśmy po Plaka - dzielnicy urokliwych wąskich uliczkach starego miasta z mnóstwem sklepików, kawiarni i restauracji. W jednej z nich zjedliśmy pyszny grecki obiad. Zmianę warty przed greckim parlamentem oglądaliśmy z okien autobusu, ponieważ zaczęło mocno padać. Do hotelu w Tolo dotarliśmy późnym wieczorem. Tolo to mała miejscowość wypoczynkowa dla Greków i turystów zagranicznych, ma piaszczystą plażę i mały port, z którego można się dostać na inne wyspy. W czasie pobytu odbyliśmy dwie wycieczki. Podczas pierwszej zwiedzaliśmy plantację aloesu, gdzie mogliśmy zakupić ekologiczne kosmetyki z aloesu i oliwę z oliwek. Odwiedziliśmy też winnicę wielokrotnie nagradzaną w różnych konkursach, zapoznaliśmy się tam z produkcją wina, zostaliśmy także zaproszeni na ich degustację. W czasie drugiej wycieczki popłynęliśmy statkiem na zwiedzanie małej urokliwej wyspy Hydra, którą upodobali sobie artyści. Transport na wyspie odbywa się tylko za pomocą osiołków. W drodze powrotnej na lotnisko w Atenach zatrzymaliśmy się na zwiedzanie Kanału Korynckiego. Podczas pobytu w Grecji spędzaliśmy czas nie tylko na nabywaniu nowych umiejętności, ale też poznaliśmy trochę historii i kultury greckiej. Żegnaj słoneczna Grecjo.
Lidia Laskowska
Aleksandra Kociołek
Stowarzyszenie Rozwoju Kłaja rozpoczyna realizację swojego pierwszego projektu mobilnościowego.
Celem projektu pn. "Nowocześni seniorzy w nowoczesnym świecie" jest wzrost kompetencji i umiejętności przedstawicieli Stowarzyszenia Rozwoju Kłaja w zakresie posługiwania się nowoczesnymi technologiami komunikacyjno-informacyjnymi. Projekt skierowany jest do kadry zarządzającej i edukacyjnej, szkoleniowej organizacji. Uczestnicy projektu wezmą udział w 7-dniowym kursie w Grecji pn. "Obsługa narzędzi ICT, mediów społecznościowych i obróbka plików multimedialnych".
Stowarzyszenie postawiło przed sobą następujące cele:
- zwiększenie kompetencji 22 przedstawicieli kadry SRK w zakresie posługiwania się nowoczesnymi technologiami komunikacyjno-informacyjnymi,
- zwiększenie zakresu współpracy międzynarodowej,
- zwiększenie kompetencji kadry SRK w zakresie porozumiewania się w języku angielskim,
- zwiększenie wrażliwości międzykulturowej przedstawicieli SRK oraz ich postawy otwartości względem obcokrajowców,
- zwiększenie kompetencji kadry Stowarzyszenia Rozwoju Kłaja w zakresie zarządzania projektami.
Projekt pn. "Nowocześni seniorzy w nowoczesnym świecie" jest współfinansowany przez Unię Europejską. Projekt o nr 2022-1-PL01-KA122-ADU-000076423 jest realizowany w ramach programu Erasmus+, akcja kluczowa 1: Mobilność edukacyjna osób (Edukacja dorosłych) w terminie 01.11.2022 - 30.06.2023. Partnerem projektu jest organizacja Knowledge, Health & Education z siedzibą w Grecji.
| Aktualności | O nas | Wydarzenia | Wykłady | Galeria | Kontakt |
© Stowarzyszenie Rozwoju Kłaja
2018-2023
Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych na niniejszej stronie bez zgody administratora strony jest zabronione.